webinarium
Webinárium

Adókedvezmények és lehetőségek az energiahatékonysági beruházásoknál címmel online előadást szervezett szövetségünk

bejelentesi-kotelezettseg
Gyártók bejelentése

A bejelentés júliustól minden élelmiszerrel érintkezésbe kerülő anyag és tárgy gyártójára és az első magyarországi forgalmazójára terjed ki.

fit-for-55
Fit for 55

A 2021-es év kulcsfontosságú a globális éghajlatváltozás szempontjából. AZ EU is bemutatja az emisszió legalább 55 %-os csökkentését célzó csomagját

bref-munkacsoport
BREF munkacsoport

Megalakult a kerámiaipar referencia dokumentumainak (CER BREF) felülvizsgálatával foglalkozó munkacsoport.

studiobeszelgetes
Stúdióbeszélgetés

Stúdióbeszélgetés készült a szerzők részvételével a"Tanulányok a magyar kerámiaipar második világháború utáni történetéből" című kiadványról.

elismeres
Elismerés

A 2021. évi Építők Napja alkalmából kimagasló munkájáért Építők Elismerő Oklevélben részesült Dr. Jaramani Rafik a Zalakerámia Zrt vezérigazgatója

kamatmentes-kolcson
Kamatmentes kölcsön

Sikerült. Elértük, hogy a nehéz helyzetbe került kézműves vállalkozóknak is jár a maximun 10 M Ft. kamatmentes újraindítási gyorskölcsön.

kozos-kozlemeny
Közös közlemény

A kerámia ipar érdeke, hogy a tengeren túli árufuvarozás jelentős áremelkedését megállítsák és a gyártók továbbra is hozzáférjenek a tisztességes, megfizethető hajózási szolgáltatásokhoz.

online-kozgyules-
Online közgyűlés

A Magyar Kerámia Szövetség április végén elektronikus hírközlési eszközök segítéségével tartotta meg a 2020-évi munkájáról szóló közgyűlését.

uj-klimamegallapodas
Klímamegállapodás

Az EP-képviselők megállapodást kötöttek a tagállamokkal, hogy kibocsátás csökkentési célját 2030-ra 40-ről 55 %-ra növeli

uj-szakmak-elnevezese
Új szakmák elnevezése

A régi OKJ-ban szereplő és az új kerámiapari szakképesítések között nincs automatikus megfeleltetés, ezért módosításra került a szakmajegyzék.

vis-major
Vis-maior

Vis-maiorra hivatkozva mondják vissza egyes vegyiipari alapanyaggyártók az építőkémiai számára létfontosságú kötő és segédanyagok szállítását.

eu-parlamenti-vita-
EU parlamenti vita

Az EU parlementje szavaz a kerámiaipar számára is károsnak tűnő ENVI Bizottság által javasolt szén-dioxid-határ-kiigazítási mechanizmusról.

elfogadva
Elfogadva

Országgyűlés február 22-én elfogadta a hulladékgazdálkodási rendszer megújítására vonatkozó új az Alkotmánybíróság által kifogásolt törvényjavaslat módosítását.

uj-tagokkal-bovultunk
Új tagokkal bővültünk

Új tagokkal -  a Terra Ungheria pécsváradi kerámia Kft.-vel és Tokai Diána fazekassal, népi iparművésszel - bővült Szövetségünk

ujallasfoglalas
Új állásfoglalás

Szövetségünk eljutatta észrevételeit az élelmiszerekkel való érintkezés uniós szabályainak felülvizsgálatának kezdeti hatásvizsgálatáról.

hulladekgazdalkodas
Hulladékgazdálkodás

Nagy vihart kavart és számos gazdálkodó érdekét sérti a hulladékgazdálkodással kapcsolatos törvényt, melyet az országyülés az év végén elgogadott.

palyazatok-2021
Pályázatok 2021

Megfelelő feltételek esetén lehetőség nyílik a kerámiagyártással foglalkozó cégeknek is pályázni akár 70% vissza nem térítendő támogatásra

buek2020
BUÉK 2020

Sikeres és boldog új évet kívánunk a kerámiaiparban dolgozó valamennyi munkatársunknak.