bolgod-uj-evet
Bolgod Új Évet

A Magyar Kerámia Szövetség elnöksége sikerekben gazdag Bolgog Új Évet kíván minden a kerámiaiparban dolgozó kollegának.

leveltari-egyuttmukodes
Levéltári együttműködés

A MAKESZ megállapodást írt alá a Magyar Nemzeti Levéltárral, hogy az általa őrzött levéltári anyagokat, dokumentumokat elérhetővé teszi a MAKESZ által megbízott kutatók részére.

lehetosegek-japanba
Lehetőségek Japánba

Decemberben ratifikálják az EU és Japán közötti átfogó szabadkereskedelmi megállapodást, amely segíti a kerámia termékek piacrajutását is.

uj-helyzet-
FCM változás 2020-tól

Új helyzet állt elő az élelmiszerekkel érintkező csomagolóanyagok - kerámia edények -  kioldási értékének szabályozásában.

50-eves-az-imerys
50 éves az Imerys

Öt évtizede kezdete meg termelését a hódmezővásárhelyi székhelyű, akkor az Alföldi Porcelángyár üzemegységeként működő tűzálló anyagokat gyártó üzem.

uj-taggal-bovultunk
Új taggal bővültünk

Új taggal bővült Szövetségünk az Algyő Iparipark Kft. Kerámia Üzemével, amely 1992 óta gyárt műszaki kerámiákat ebben a térségben

hamisitottak-a-porcelant
Porcelánt hamisítottak

Hamis Hollóházi porcelánok készítése és forgalmazása miatt indítottak eljárást a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyi nyomozói.

tecnargilla
Tecnargilla

A Tecnargilla-t, Európa legfontosabb épületkerámiai technológiai vásárát ez év szeptember 24-28 között rendezik Riminben.

palyazat-technologiara
Pályázat technológiára

Megjelent a mikro és középvállalkozások részére a "versenyképesség növelése adaptív technológiai és innováció révén" elnevezésű pályázat

3d-nyomtatott-haz
3D nyomtatott ház

A franciaországi Nantes-be egy 4 hálószobás házat nyomtatottak ki 54 óra alatt a helyi egyetem, a városi tanács közös projektjében.

egyuttmukodes
Együttműködés

Öt európai ország működik együtt egy európai uniós projekt keretében,hogy segítsék a modernkori kézművesség újjáélesztését.

adatkezeles
Adatkezelés

Az EU új adatvédelmi rendelete, a GDPR idén május 25-től közvetlenül alkalmazandó az EU  Magyarországon is, függetlnül, hogy hazai jogszabály még nem született.

lakasprogram-hosszutavra
Lakásprogram hosszútávra

Tavaly 44%-kal több új lakás épült, mint egy évvel korábban.Ezen tendencia fenntartás érdekében a TLE megfogalmazta elképzeléseit az újonnan kormány részére.

co-kibocsatas-2020-utan
Co kibocsátás 2020

A kerámiaipar számára kedvező megoldás született a 2020 utáni Co2 kibocsátás szabályozásában.

ceramitec-2018
Ceramitec 2018

A Ceramitec az ipari kerámia és a porkohászat vezető világvására. Ebben az esztendőben a vásárt április 10‐ 13 között tartják Münchenben.

mome-uj-campusa
MOME új Campusa

Örömteli hír, hogy átadásra kerülnek a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem új MOME Campus épületkomplexumának műteremházai.

mnkh
Bemutatkozás

Szövetségünk meghívást kaptott a Magyar Nemzeti Kereskedőháztól ( MNK), hogy  bemutatassuk a hazai kerámiaipart

ambiente-2018
Ambiente 2018

Februárban újra Ambiente Frankfurban. Magyarországot hat kiállító képviseli a világ egyik legjelentősebb asztali-kultúra és lakberendezési vásárán.

reach-2018
Reach 2018

A REACH regisztrációs időszaka 2018. május 31-én zárul. A mellékelt előadásokat a gyártó, forgalmazó, valamint a felhasználó vállalatoknak készítettük.

uj-palyazatai-forrasok
Új pályázati források

Újabb, 5 milliárd forint keretösszegű pályázat került meghirdetésre a KKV-k  munkahelyteremtő és megőrző beruházásainak elősegítésére.

bakony-ipari-keramia
Bakony Ipari Kerámia

2018. január 1-től a Ceramdisc Termelő Kft. beolvad a Bakony Ipari Kerámia Kft.-be

Memory usage: 8.17 MB