konzulatacio
Konzultáció

Vegyen részt a kerámia és porcelánedények kioldási értékének szabályozására készülő rendelkezések előkészítésében.

ambiente-2019
Ambiente 2019

Február 8-12. között design újdonságok, legújabb trendek, mindenekelőtt szakmai rendezvények várják az érdeklődőket az Ambiente-n,

bolgod-uj-evet
Bolgod Új Évet

A Magyar Kerámia Szövetség elnöksége sikerekben gazdag Bolgog Új Évet kíván minden a kerámiaiparban dolgozó kollegának.

leveltari-egyuttmukodes
Levéltári együttműködés

A MAKESZ megállapodást írt alá a Magyar Nemzeti Levéltárral, hogy az általa őrzött levéltári anyagokat, dokumentumokat elérhetővé teszi a MAKESZ által megbízott kutatók részére.

lehetosegek-japanba
Lehetőségek Japánba

Decemberben ratifikálják az EU és Japán közötti átfogó szabadkereskedelmi megállapodást, amely segíti a kerámia termékek piacrajutását is.

uj-helyzet-
FCM változás 2020-tól

Új helyzet állt elő az élelmiszerekkel érintkező csomagolóanyagok - kerámia edények -  kioldási értékének szabályozásában.

50-eves-az-imerys
50 éves az Imerys

Öt évtizede kezdete meg termelését a hódmezővásárhelyi székhelyű, akkor az Alföldi Porcelángyár üzemegységeként működő tűzálló anyagokat gyártó üzem.

uj-taggal-bovultunk
Új taggal bővültünk

Új taggal bővült Szövetségünk az Algyő Iparipark Kft. Kerámia Üzemével, amely 1992 óta gyárt műszaki kerámiákat ebben a térségben

hamisitottak-a-porcelant
Porcelánt hamisítottak

Hamis Hollóházi porcelánok készítése és forgalmazása miatt indítottak eljárást a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyi nyomozói.

tecnargilla
Tecnargilla

A Tecnargilla-t, Európa legfontosabb épületkerámiai technológiai vásárát ez év szeptember 24-28 között rendezik Riminben.

palyazat-technologiara
Pályázat technológiára

Megjelent a mikro és középvállalkozások részére a "versenyképesség növelése adaptív technológiai és innováció révén" elnevezésű pályázat

Memory usage: 14.80 MB