gigaberuhazas

Gigaberuházás a Zalakerámiánál 2021-2025 között

feher-konyv
Fehér Könyv

Megjelent a Vállalati Fehér Könyv, amely számos gyakorlati javasalatot ad a vállalati pandémiás terv elkészítéséhez és végrehajtásához

fcm-atmenetileg-elhalasztva
Átmenetileg elhalasztva

A konzultációs vélemények - valamint a Cerame Unie és tagvállalatai határozott fellépésére - elhalasztották az FCM szabályozásának 2021. évi bevezetését.

dekarbonizacio
Dekarbonizáció

A kerámiaipar dekarbonizációjával volt az Európai Parlament Kerámiafóruma és a Cerame-Unie webináriumának új témája.

szakkepzes
Szakképzés

Megjelentek a kerámi és porcelánkészítő szakmai képzés új követelmény rendszere és a képzések programjavaslatai.

konnyitesek
Könnyítések

Útmutató cégvezetőknek a COVID 19 kapcsán a vállalkozásokat adójogi szempontból érintő jogszabályi változásokról

tuzalloipar
Tűzállóipar a járványban

A tűzállóanyagipari világszövetség (WRA) a világjárvány kapcsán kiadott állásfoglalása az első körben támogatandó iparágnak értékeli a tűzállóanyag gyártást.

gyors-segites
Gyors segítés

A termelés biztosítása érdekében, kapcsolatokat közvetítünk, hogy a pandémia következtében hiányzó alapanyag és termelési eszközöket megtalálják.

tagallami-intezkedesek
Tagállami intézkedések

A CerameUnie összegyűjtötte a Covid-19 által okozott károk enyhítésére szolgáló kerámiaipart is érintő intézkedéseket.

keramikusok-munkavegzese
Fazekasok jogi helyzete

Szövetségünk felméri a hazai fazekas és kerámikus szakma vállalkozói helyzetét, hogy megfogalmazhassa a legfontosann segítési pontokat.

koronavirus
Koronavírus

Megjelent a koronavírus világjárvány hazai gazdaságot érintő hatásának enyhítése érdekében szükséges első azonnali intézkedésekről szóló rendelet.

korforgasos-gazdasag
Körforgásos gazdaság

Az Európai Bizottság 2019. december 23-án közzétette ütemtervét a 2020 márciusában elfogadandó körforgásos cselekvési tervről.

klimastartegia
Klimastartégia

Megjenlent az energia- és klímapolitikai stratégia. Célkitűzései között szerepel, hogy Magyarország 2050-re elérje a klimasemlegességet.

uj-tagot-koszontunk
Új tagot köszöntünk

2020 januárjától szövetségünk 35. tagjaként köszönthetjük a nagy tisztaságú oxidkerámia termékeket gyártó Izokerám Kft-t.

uj-cement-szabvany
Új cement szabvány

Megjelent az új cementszabvány, amely kitér a cementek gipsz tartalmú kötés-szabályozó anyagainak melléktermékből történő felhasználására is.